Pędzle z ponakładanymi różnymi kolorami farby

Wykańczanie nowego mieszkania a remont nieruchomości z rynku wtórnego

Posted by

Każdy, kto kupował w swoim życiu mieszkanie, z pewnością zastanawiał się, czy lepszym wyjściem jest kupno mieszkania z rynku pierwotnego i jego wykończenie, czy też korzystniejszy będzie zakup nieruchomości z rynku wtórnego oraz jego remont. Podjęcie dobrego wyboru wymaga godzin rozważań, a sama decyzja często wiąże się z pewnym ryzykiem. Dzisiaj postaramy się przybliżyć wady i zalety obu rozwiązań.

Nowe mieszkanie i jego wykończenie

W obecnych czasach, nowe oznacza nowoczesne i bezpieczne. Podobnie jest w zdecydowanej większości przypadków, jeśli rozważamy temat nieruchomości.

Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego, nie musimy obawiać się o stan wszelkich instalacji, piecyków, drzwi, okien czy dowolnej sprawy związanej z obiektem. Co więcej – odebrane od deweloperów lokale często objęte są gwarancją, która dodatkowo zabezpiecza interesy kupca.

Budowa budynku mieszkalnego lub usługowego

Nową nieruchomość wystarczy tylko wykończyć w czym mogą pomóc takie firmy jak BB Construction, a następnie się do niej wprowadzić – nie musicie zajmować się wywożeniem mebli czy innymi czynnościami, które trzeba zrobić przed rozpoczęciem remontu w przypadku mieszkań z drugiej ręki. Otrzymujecie także możliwość dowolnego urządzenia Waszego nowego domu – nie będziecie mieli problemu z rozwiązaniami, które pozostawili po sobie hipotetyczni, poprzedni właściciele.

Wykończenie mieszkania nowego będzie też zdecydowanie tańsze.

Remont mieszkania z rynku wtórnego

Nieruchomości z rynku wtórnego potrafią być w… różnym stanie. Niektóre są całkiem w porządku, jednak bardzo często zdarza się, że aby doprowadzić je do stanu używalności, trzeba się sporo napracować. Problem mogą też stanowić pozostałości po byłych właścicielach w postaci dziwnych, niebezpiecznych rozwiązań. Obowiązkowo należy także przyjrzeć się stanowi instalacji elektrycznej.

Pędzle i inne narzędzia do remontu, leżące na parapecie

Ceny obiektów z rynku wtórnego bez wątpienia są bardziej zachęcające. Nie oznacza to bynajmniej, że są jednocześnie bardziej opłacalne. Nierzadko okazuje się bowiem, że całość wymaga kapitalnego remontu, którego koszty mogą sięgać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zrównując cenę z kosztem zakupu nowego mieszkania.  W taki sposób inwestycja może stać się zupełnie nieopłacalna.

Plusem może być natomiast większa możliwość wyboru lokalizacji Waszego nowego domu – mieszkania sprzedawane wtórnie można dostać niemal w każdym upatrzonym zakamarku!

Podsumowanie

W obecnych czasach zakup mieszkania z rynku pierwotnego i jego późniejsze wykończenie wydaje się znacznie lepszym – oraz korzystniejszym pod względem finansowym – rozwiązaniem.