klucze do mieszkania

Szukanie najemców mieszkania

Posted by

Skoro czytacie ten artykuł, to zapewne macie dostępne mieszkanie, które chcecie wynająć. Jak się z czasem okaże, najtrudniejszym zadaniem w tej kwestii jest nie tyle, co sam wynajem, ale znalezienie odpowiednich ludzi, którzy nie doprowadzą naszej nieruchomości do ruiny i nie będą problematyczni dla naszych sąsiadów. Jak znaleźć odpowiednie osoby do najmu? Pozwólcie, że wam pomożemy!

Kwestia ogłoszenia

drzwi i kluczeOdpowiedni najemcy to ludzie, których trzeba znaleźć po skrupulatnych i rzetelnych poszukiwaniach. Zastanówmy się jak to zrobić. Przede wszystkim ustalmy pewien „target”, do którego będziemy kierować swoje ogłoszenie. To chyba dość proste do zrozumienia, że inaczej swoje mieszkania będzie szukać student z przyjaciółmi a jeszcze inaczej doświadczony specjalista na krótkim kontrakcie. Co do samego ogłoszenia, postarajmy się o to, aby było one bardzo rozbudowane: nikt nie będzie narzekał na to, że opis jest wyczerpujący, a zdjęcia pokazują absolutnie wszystkie aspekty danego lokalu! Przyjmując kryterium skuteczności, to bez porównania – ogłoszenia internetowe są najlepsze do poszukiwania najemcy, z prostego powodu mają one zdecydowanie najszerszy zasięg, a właśnie na tym powinno zależeć nam najbardziej – dotarciu do jak największej grupy odbiorców, będących potencjalnymi najemcami.

System poleceń

Inny sposób na reklamowanie nieruchomości do wynajęcia przekazanie kluczyto tzw. system poleceń. Jest to bardzo szybki sposób na znalezienie odpowiedniego najemcy, jednak bywa on dość zwodniczy. Starajmy się zazwyczaj unikać robienia takich biznesów z bezpośrednimi znajomym, a raczej znajomym znajomych. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych niekomfortowych rozmów o pieniądzach i niepotrzebnego spoufalania się z najemcą. Gwarantujemy wam, że nie pożałujecie tej decyzji!

Podsumowanie

Wynajem mieszkania to naprawdę trudne zadanie. Ciężko jest znaleźć dobrego najemcę, który nie tylko będzie regularnie płacił comiesięczną umówioną kwotę, ale także nie sprawi żadnych problemów sąsiadom. Kiedy już jednak osiągniemy sukces, to nic tylko dbać o to, aby najemca pozostał w naszym mieszkaniu jak najdłużej – potraktujmy go jak klienta!