dlaczego-kupujemy-mieszkanie-jak-w-nie-inwestujemy-1

Dlaczego kupujemy mieszkanie? Jak w nie inwestujemy?

Posted by

Inwestowanie oszczędności życia w mieszkanie to bardzo poważna sprawa. Również zaciąganie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania pod inwestycję nie należy do prostych decyzji. Wielu ludzi jednak taką formę lokowania kapitału wybiera. I wychodzą na tym całkiem nieźle.

Co nimi kieruje? Głównie chęć zysku jak i poczucia zabezpieczenia finansowego w razie trudnego czasu. I nie można się im dziwić. Banki i instytucje finansowe wciąż straszą kryzysami i przyszłością.

Jakie formy przyjmują mieszkania, w które inwestujemy? Jak je traktujemy i w jaki sposób czerpiemy z nich zyski? I jeszcze jedno – która z form inwestycji jest najbardziej opłacalna?

Mieszkanie na wynajem całomiesięczny

dlaczego-kupujemy-mieszkanie-jak-w-nie-inwestujemy-2Z tej formy wynajmu korzystają głównie właściciele mieszkań w dużych miastach studenckich oraz w mniejszych miastach, w których brak atrakcji turystycznych, a co za tym idzie również turystów. Kwota, jaką da się zarobić poprzez taki wynajem, uzależniona jest głównie od ilości pokoi (rzadziej od wielkości metrażu). Wynajem ten polega na podpisaniu umowy na jakiś czas – na przykład na rok akademicki. Dzięki tego rodzaju inwestycji posiadamy stałe źródło comiesięcznego dochodu, który wynosi średnio 1500 złotych.

Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy

W tej formie inwestycji chodzi głównie o to, żeby wynajmować mieszkanie na doby przyjezdnym. Jest to dla nich całkiem ciekawa alternatywa dla hoteli. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie w miastach dużych i atrakcyjnych turystycznie, kiedy wiemy, że obłożenie będzie, a pieniądze nie zostaną zamrożone. Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy jest bardzo opłacalne – za noc bowiem można zażyczyć sobie nawet (w zależności od wielkości mieszkania i ilości miejsc noclegowych) 400 złotych!

Mieszkanie do wykończenia i sprzedania

dlaczego-kupujemy-mieszkanie-jak-w-nie-inwestujemy-3Niektórzy z nas mają jeszcze inny pomysł na mieszkaniowy biznes. Kupują świeże mieszkania od deweloperów, wykańczają je, meblują, ozdabiają, dodają sprzęty domowe i z całym tym kompletem odsprzedają za duże pieniądze. Ciekawą formę stanowi również odkupowanie mieszkań z rynku wtórnego – na przykład starych i zniszczonych i doprowadzanie ich do właściwego porządku celem dalszej odsprzedaży.

 


Sprawdź nową warszawską inwestycję mieszkaniową – Walendów Park