sweden-421804_1280

Czym mieszkania w Baninie przewyższają mieszkania w Gdańsku?

Posted by

Wszyscy ci, którzy planują w niedalekiej przyszłości zamieszkanie w Trójmieście na tak zwanym „swoim”, będą musieli podjąć decyzję co do lokalizacji przyszłego mieszkania. Większość takich osób rozgląda się głównie po dzielnicach Gdańska i Gdyni. Nieliczni planują swoją przyszłość również w Sopocie. Jest jeszcze trzecie grupa, z której warto wziąć przykład.

Na wspomnianą trzecią grupę składają się ci, którzy odkryli dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą zamieszkanie na obrzeżach Trójmiasta, a więc w miejscowościach dobrze skomunikowanych i bliskich centrum, ale wciąż spokojnych i przyjemnych. Jedną z takich miejscowości jest niewątpliwie Banino – wieś położona niedaleko Gdańska. Co takiego oferuje deweloper budujący nowe mieszkania w Baninie? I wreszcie – dlaczego są one lepsze od tych w Gdańsku?

1. Zwróć uwagę na ceny!

Jeśli zaczniemy porównywać ceny mieszkań w Gdańsku z cenami mieszkań w Baninie, możemy dojść do oczywistych wniosków. Mniejsza miejscowość to mniejsze koszty zakupu lokalu i niższe opłaty jego użytkowania w przyszłości. Dodając do tego fakt, że w Baninie kupujemy tylko mieszkania z rynku pierwotnego, a Gdańsk w dużej części ma do zaoferowania lokale rynku wtórnego, również możemy zauważyć, że bardziej opłacalna okaże się inwestycja w lokal pod miastem. Wiąże się to oczywiście z opłatami, jakie czekają na przyszłych kupujących w związku z wyborem opcji rynku wtórnego. Warto wiedzieć, że oprócz kwoty za mieszkanie, należy uiścić jeszcze opłaty cywilno-prawne oraz nierzadko notarialne.

wiz1
Nowy dom w Baninie. Źródło: https://dommoichmarzen.eu/

2. Zwróć uwagę na komfort i standard!

Gdańsk jest pięknym miastem w długą historią. Lubimy podziwiać jego zabytki, zwiedzać przepiękne uliczki starego miasta. Jednak historia może mieć również swoje negatywne odbicie – w mieszkaniach. Zanim zdecydujemy się na zamieszkanie w Gdańsku, zwróćmy uwagę na fakt, że większość oferowanych lokali znajduje się albo w kamienicach, gdzie nietrudno o awarie i naprawy, albo w blokach z wielkiej płyty, których standard pozostawia wiele do życzenia. Domy w Baninie to inwestycja w nowoczesny design oraz komfort mieszkania. Nie znajdziemy tu przeciekających rur, instalacji wymagających natychmiastowej wymiany czy odpadającego tynku. Wysoka jakość materiałów oraz fakt, że budynki są nowe pozwala nam na wygodę psychiczną i niemartwienie się o stan techniczny mieszkania. Wybór jest tu chyba oczywisty!